Náš příběh

Ze začátku nebylo nic, jen my dva s manželem, naše děti a krásné vzpomínky na naše dětství, které hrálo všemi barvami, vonělo létem a bezstarostností. Táta nám na zahradě postavil chaloupku, kolem které pobíhaly děti ze širokého okolí. Všechny jsme se předháněly, kdo zahraje lepší loutkový příběh z okénka chaloupky.

Našim dětem jsme chtěli dopřát stejně tak krásné chvíle a tak jsme se pustili do výroby vlastního loutkového divadla. V zápalu nadšení vznikala během let celá koncepce divadel, kterou jsme s ilustrátorkou Lenkou Procházkovou dotáhli až do nynější podoby a ještě nezastavujeme!

 Neustále vymýšlíme nové pohádky, autorské texty na motivy pohádek a rozšiřujeme metody využití divadel. Snažíme se, aby děti byly co nejspokojenější a rodiče byli nadšení, že se děti hraním rozvíjí. V tom, že to děláme dobře, nás utvrdilo ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA, které jsme získali v roce 2016.

Divadla Marionetino rozvíjí u dětí kreativní myšlení, schopnost improvizace, komunikační dovednosti a díky své jednoduchosti jsou vhodná pro děti od 3 let. Mají velký pedagogický přesah a minimální ekologickou stopu.