Evropský den logopedie

Na dnešek připadá Evropský den logopedie. Evropský den logopedie byl vyhlášen 6. 3. 2004 Stálou styčnou komisí logopedů Evropské unie (CPLOL). Jedná se o nestátní organizaci, která harmonizuje logopedickou profesi na evropské úrovni.

Záměrem Evropského dne logopedie je informovat veřejnost o komunikačních poruchách, jejich vlivu na zdraví člověka a možnostech, jak takovým pacientům pomoci. Každoročně je vyhlášeno jedno téma, pro letošek je to téma “Poruchy autistického spektra”.

EDL_1

Podle Asociace klinických logopedů má problémy s výslovností dvě pětiny školáků. Nejčastějším jevem je takzvaná patlavost, kdy dítě nevyslovuje správně všechny hlásky. Je proto v zájmu rodičů a učitelek mluvit na děti pomalu, srozumitelně, nešišlat a případné špatně vyslovované hlásky ihned dítěti opravovat. Je totiž jednodušší dítě naučit vyslovovat správně, než následně odstraňovat zlozvyky, které má dítě zažité.

I s loutkovým divadlem Marionetino můžete procvičovat hlásky, a to navíc originálním způsobem. Dítě po vás bezhlavě neopakuje, ale máte prostor pro společné vymýšlení krátkých a třeba i legračních příběhů, kdy dítě navíc “mluví za loutku”, takže se nebude tolik stydět a bude více spolupracovat. Věřte, že to funguje a navíc si užijete spoustu zábavy!

Protože vlk dal slepici v lese pytel koblih!

Marionetino.cz EDL

 

Marionetino.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení