O nás

Dobrý den,
jsme taková běžná rodina, máma, táta, dvě děti. Kdysi dávno jsme chtěli našim dětem koupit loutkové divadlo, ale nebudeme předbíhat; pokud se chcete něco o nás více dozvědět, přečtěte si článeček viz níže ...

Přejeme Vám spoustu pohodových chvil, radosti a hlavně zdraví :-)

Rudolf a Kateřina Drdlovi

RODINA-S-DIVADLEMJak to naše loutkové divadlo vlastně vzniklo?

Každý tvůrčí proces má svůj začátek, nějaký spouštěč, který rozpohybuje události a způsobí, že se život začne odvíjet směrem, který by člověk nikdy nepředpokládal. A my bychom se s Vámi chtěla podělit o vzpomínku na ten náš bod v čase, co mu předcházelo a co z něj vyplynulo …

Na úplném začátku si vybavuji nádherné chvilky z dětství. Vzpomínky, které voní létem a pohádkovým dřevěným domečkem. Právě ten nám totiž tatínek na zahradě postavil. Krásnou chaloupku, téměř perníkovou, s okénkem a dvěma okenicemi s ozdobenými červenými srdíčky. Chaloupku, ve které se odehrávaly všechny naše hry, přátelství, dobrodružství a vlastně celé prázdniny.

Jedna z her, která patřila k našim nejoblíbenějším, bylo představení pro širokou veřejnost. Tak to alespoň stálo na plakátech, které jsme si vyrobili. Samozřejmě i na vstupenkách. Divadlo se hrálo z okénka chaloupky a diváci seděli na židličkách v improvizovaném hledišti před chaloupkou na trávě.

Nutno podotknout, že tato hra byla nejenom jedna z nejoblíbenějších, ale stala se hrou s největším počtem účastníků. Chaloupka se trvale stala místem setkávání pro mnoho dětí z okolí a dodnes si uvědomuji trpělivost a shovívavost rodičů i sousedů, protože nadšený hlahol dětí, smích a radostné výskání byly na denním pořádku.

Roky uplynuly, vyrostli jsme, děti se nám narodily a náhle byly ve stejném věku, jako my tenkrát. Blížil se Ježíšek. Co by tak mohl přinést, jaké překvapení …

Paměť a vzpomínky zapracovaly a už to bylo: "Vždyť přece nemáme divadlo, musíme ho sehnat!"

Vrháme se na internet, hledáme, pátráme, porovnáváme. Ale stále nemůžeme najít takové, které bychom si přáli. Máme totiž poměrně jasnou představu; chceme pro děti divadélko hezké, barevné, veselé, šikovné, se spoustou roztomilých loutek a velkým výběrem pohádek. A ještě aby bylo jednoduché na ovládání. Možná jsme měli smůlu, každopádně naše nadšení vystřídalo rozčarování. Dumali jsme, přemýšleli, co s tím, až se náhle vynořila myšlenka, kterou jsme bezděky vyslovili nahlas:

„A co kdybychom ho tedy vyrobili?
A nejenom divadlo, mohly by to být celé pohádky, takové pohádkové sety se vším, i s textem. Hlavně těch pohádek by mělo být co nejvíce.  Ale musíme vymyslet nějaký materiál a výrobu, aby se divadlo zbytečně neprodražovalo. Klasické marionety jsou totiž drahé a malé děti si s nimi ani hrát nemohou, nitky se jim stále zamotávají. Tak z čeho tedy loutky vyrábět, aby byly pevné, levnější než marionety a šikovné do ruky i pro malé děti?“

A to byl ten bod, začátek. Následovaly nekončící denní i noční pracovní maratóny. Nákresy postav, hledání vzorků, úprava pohádek, studium grafických programů, materiálů, barev neboli prodírání se náročnou cestou, která se nazývá vznik a výroba nového produktu.

Coby vystudovaní hudebníci jsme s výrobou žádnou zkušenost neměli, nicméně jsme shodou okolností setkali s materiálem zvaným knihařská lepenka a objevili jsme jeho úžasné možnosti.
Hurá, dobrý nápad, posunuli jsme se o další jeden stupínek na nekonečné pyramidě úkolů … a tak dále a tak dále …

Někdy jsme se trefili do černého, někdy se zprvu nadějný směr ukázal jako slepá ulička. Často to byla metoda pokus – omyl. Ale dnes, po více než deseti letech dřiny, nekončící práce, nevyspání, ale i  nadšení a radosti z tvůrčí práce, můžeme snad konstatovat, že je za námi výrobek, které přináší radost dětem i dospělým. Výrobek, který děti rozvíjí v mnoha oblastech, výrobek, se kterým jsou spokojeny stovky našich zákazníků a se kterým již jedna generace dětí vyrůstala.

Vyzkoušejte i Vy ten pocit, kdy děti hledí na jeviště jako očarované!
Když upřeně sledují děj a jejich tváře a reakce přesně odrážejí pocity, které prožívají. Když jsou spolutvůrci děje, protože ho mohou aktivně ovlivňovat, komentovat a radit jednotlivým postavám.

Připravili jsme pro Vás loutková divadélka se spoustou pohádek, se kterými si tento pocit můžete vyzkoušet. Najdete je zde.
Vyberte si nějaké a vyzkoušejte! Protože zážitky, které získáte při hře s Vašimi dětmi, budou patřit k těm, na které se nezapomíná …

Přejeme Vám spoustu krásných a nezapomenutelných chvilek s Vašimi dětmi :-)

Rudolf a Kateřina Drdlovi

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení