Jak by měl vypadat ideální den vysvědčení?

Vysvětluje pedagožka Ivana Málková v článku publikovaném v časopise Psychologie.cz:

„Jak by tedy měl vypadat ideální den vysvědčení?“

Rozhodně by ho rodiče měli s dětmi oslavit, a to bez ohledu na známky. Oslavte s nimi půlrok života, který uplynul. Vyzdvihněte to, co se povedlo a co je bavilo. Přestaňte je srovnávat s těmi, které měly „lepší“ výsledky. 
Dovolte, aby si dny pololetních prázdnin užily po svém. Pozorujte, jak s touto volností naloží a jak těžké je pro vás jim to na chvíli přestat organizovat. A pokud s vysvědčením nejste spokojeni, nezlobte se na dítě, ale podívejte se do sebe. Zajímali jste se průběžně o to, jak se dítěti daří? Byli jste tu, když vás potřebovalo? Dává vám smysl to, co se momentálně učí? Mějte na paměti, že v daný okamžik dělalo to jediné možné, vlastním způsobem a vlastním tempem. Známky jsou napsané, nejde je změnit. Můžete však změnit váš postoj. Odvraťte pozornost od známek k dítěti. Jak často se společně smějete nebo mazlíte? Zajímejte se o jeho míru štěstí a spokojenosti, podpořte jeho zájmy a užívejte si úžasného daru rodičovství.

Celý, velmi zajímavý článek si můžete přečíst zde:
https://psychologie.cz/chybovat-se-smi/


A pokud byste chtěli udělat svému dítěti radost společnou aktivitou, zahrajte si třeba hru s dřevěnými venkovními kuželkami. Máme různé, třeba dřevěné, od francouzského výrobce za bezvadnou cenu a kdyby se Vám hodily, podívejte se sem:

https://www.kufrik.cz/pohybove-aktivity-a-hry/

 

Mějte se hezky a přeji pohodové léto :-)

Kateřina Drdlová z Kufříku

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení