Jak připevníte tyčky k loutkám

Vážení zákazníci, zde uvádíme některé z možností, jak můžete připevnit tyčku k loutce. Každá varianta má své výhody a nevýhody, každému vyhovuje něco jiného a proto je dobré si předem uvědomit, jak chcete loutky používat:Chci mít tyčky natrvalo přilepené

Výhodou je, že drží perfektně, nevýhodou pro někoho může být skutečnost, že se nedají sundat.
Lepit můžete:


1) oboustrannou lepící páskou
lepí perfektně, okamžitě a naprosto spolehlivě, nemusíte čekat na zasychání, "neupatláte" si ruce. V nabídce máme lepící pásky v roli anebo předsekané čtverečky. Vybírat můžete v sekci Příslušenství

 

 2) lepidlem
nabízíme netoxické školní lepidlo pro děti německého výrobce UHU. Lepí výborně, ale musíte počkat na zaschnutí. Anebo použijte jakékoliv jiné lepidlo na dřevo, které máte doma.

 

 
Chci tyčky měnit

Výhodou je, že Vám stačí méně tyček, ale nevýhodou pro někoho může být skutečnost, že tento způsob vyžaduje opatrnější zacházení. Jinými slovy, pokud malý nadšený divadelník během napínavého děje začne s loutkou silně bušit, tak mu tyčka nejspíš spadne. Možná je tento způsob vhodný pro větší děti anebo dospělé.
Využít můžete lepící hmotou UHU Patafix  Hmota je šikovná, můžete ji používat opakovaně, sundat a opět nandat a loutku nepoškodí.

 

 

 

Další možností je využití samolepícího suchého zipu
Samolepící zip drží poměrně spolehlivě, tyčku je možno sundat a opětovně nandat. Nevýhodou pro někoho může být fakt, že po aplikaci suchého zipu zůstane jedna část zipu trvale přilepená na zádech loutky.

Magnety?
často dostáváme dotazy na téma, proč by nešlo použít magnety. Bohužel použití magnetů z hlediska bezpečnosti není pro malé děti možné, takže je nemůžeme nabízet.Každopádně pro všechny způsoby platí, že nejprve si musíte tyčku sestavit

Budete potřebovat hůlku a spodní díl ve tvaru krychličky s předvrtaným otvorem a vršek.
A také možná kladívko nebo trochu víc síly :-).

Do otvorů nasaďte hůlku.
Budete asi muset trochu více přitlačit; jde to „ztuha“, nicméně hůlka musí dobře držet a nepadat.
Tip:
Doporučujeme jakoby „šroubovat“ krouživým pohybem a poté pro jistotu přiťuknout kladívkem.

 
Čím připevníte rekvizitu?

Rekvizity jsou takové drobné doplňky k loutkám, které jsou často pro průběh pohádky klíčové, např. brýle s čepcem u pohádky Červená Karkulka. Na připevnění můžete použít lepící hmotu UHU Patafix.