SCÉNÁŘE KE STAŽENÍ

SCÉNÁŘ BOUDO BUDKO

Scénář, pracovní příloha, pracovní listy

Klikněte na odkaz ZDE a stáhněte si scénář k pohádce Boudo budko ZDARMA!

 

Ať již hledáte pouze inspiraci ke společnému programu s dětmi anebo přesnou dramatizaci pohádky, tento text Vám může velmi dobře posloužit. Přijde Vám soubor materiálů, který je zpracován na motivy pohádky Boudo budko, kdo v tobě přebývá? Obsahuje celkem 27 stran a skládá se z těchto částí:

SCÉNÁŘ k pohádce
PRACOVNÍ PŘÍLOHA
ŠABLONY pro výrobu loutek
CELKEM 27 stran

SCÉNÁŘ 
je ilustrovaný, přehledně napsaný. Na začátku každého obrazu je návrh scény, jakou si děti mají připravit. Potom si pouze rozdělí role a jde se hrát. Součástí textů jsou režijní poznámky. Je to velmi dobrý podklad pro třídu, která chce secvičit své vlastní představení.

PRACOVNÍ PŘÍLOHA
Po scénáři následuje pracovní příloha s pracovními listy.
Pracovní příloha obsahuje také šablony na výrobu loutek a kulisy.

PROČ JSME MATERIÁL VYTVOŘILI?
Chtěli jsme vytvořit manuál pro rodiče či pedagogy, kteří pracují s dětmi a divadlem. K sepisování scénářů nás inspirovaly naše vlastní děti, protože jsme jim chtěli pořídit nejen loutkové divadlo, ale právě celou řadu napínavých, veselých, poučných a zábavných příběhů. Aby děti nad příběhem přemýšlely a případně vymyslely i jiný děj.
S pracovními přílohami to bylo obdobné, protože pohádka neskončila tím „zvoncem na konec“, ale o pohádce se další dny mluvilo, rozebíral se děj, až z rozhovorů nenásilně vyplynula potřeba doplnit pohádku rozborem či pracovní přílohou.

PROČ SI MATERIÁL STÁHNOUT?
Stahujete si nejenom text, ale kvalitní program pro děti na mnoho hodin či dnů. Stahujete si zábavu, která má smysl, baví všechny, a v dětech rozvíjí obrovskou kreativitu i celou řadu další schopností. Např. komunikaci, spolupráci, improvizaci, rétorické schopnosti. Nenásilně, přirozeně, zábavně. 

PRO KOHO JE MATERIÁL VHODNÝ?
Materiál je vhodný pro celou třídu anebo pro skupinku dětí.